Imprezy motoryzacyjne w Polsce

Co, oprócz piłki nożnej, jest jednym z największych zainteresowań męskiej części ludności (i coraz większej liczby części damskiej)? Mowa oczywiście o motoryzacji! Z roku na rok zwiększa się liczba imprez motoryzacyjnych w Polsce, ale wiele z nich ma swoje korzenie sięgające nawet 10 lat wstecz! Większość z nich odbywa się w weekendy, więc jeżeli nie chcecie siedzieć w domu, kiedy za oknem piękna pogoda, warto wybrać się na jedną z nich.

Zobacz, jakie imprezy motoryzacyjne w Polsce mogą Cię zainteresować!

Jak Polska długa i szeroka, tak wiele imprez motoryzacyjnych możemy w niej znaleźć. Od targów i wystaw po pikniki i zawody. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warunkiem jest wolny czas i chęć przejechania, czasami wielu kilometrów, na wybrany event. Należy jednak pamiętać, że na każdej imprezie obowiązuje bilet wstępu, upoważniający do wielokrotnego (lub jednorazowego) wejścia na teren imprezy. Każdy uczestnik, po okazaniu biletu otrzymuje trwałą opaskę na rękę, symbolizującą uczestnictwo. Teraz przejdziemy do głównego zagadnienia czyli do samych imprez motoryzacyjnych w Polsce. Przedstawimy Wam najciekawsze i najbardziej rozpoznawalne eventy, na których nie może Was zabraknąć. Piękne dziewczyny, szybkie samochody i masa atrakcji – o to w tym wszystkim chodzi!

Południe Polski rozwija skrzydła!

Bezsprzecznie można powiedzieć, że południowa Polska jest pionierem w imprezach motoryzacyjnych w naszym kraju. To tu, w Katowicach, na lotnisku Muchowiec narodził się Summer Cars Party – najgłośniejszy i zarazem największy event w tej części Polski. To nie tylko strefy Dream Cars, Militaria czy też Car Audio, ale to również największy w Polsce zlot klubów motoryzacyjnych, które mają na niej swoje honorowe miejsce. Oprócz tego, każdy znajdzie coś dla siebie – pokazy driftu, zawody Wrak Race czy też wyścigi na ¼ mili. Wszystko dopełnia fantastyczny koncert, który kończy pierwszy dzień imprezy. Summer Cars Party trwa dwa dni i zawsze są pełne adrenaliny i niekończących się atrakcji! Pierwsza edycja miała miejsce w 2006 roku, więc można powiedzieć, że to ona zapoczątkowała motoryzacyjny szał na śląsku.
Lecz zanim zaistniał Summer cars Party, śląsk przedstawił targi Profi Auto Show, które odbywają się w najbardziej charakterystycznym dla Katowic miejscu – Spodku. To jedyne tak profesjonalne wydarzenie, które w szczególności dedykowane jest profesjonalistom, którzy na co dzień są silnie związani z branżą automotive. To miejsce jest idealne dla wszystkich wystawców, chcących zaprezentować swoje produkty i profesjonalne usługi w tej branży. Nie można zaprzeczyć, że nie ma na co popatrzeć – Profi Auto Show zawsze prezentuje masę modeli znanych marek oraz emocjonujące pokazy samochodowe. Każda edycja podzielona jest na część rozrywkową oraz część targową, która zainteresuje wszystkich żądnych wiedzy. To kolejna impreza, której korzenie sięgają ponad 10 lat wstecz!
Auto Moto Show to kolejna propozycja fantastycznych i ciekawych targów, które również należą do jednych z najpopularniejszych imprez motoryzacyjnych w Polsce. We wrześniu 2017 roku, organizatorzy rozpoczęli zapraszanie już na 12 edycję tego wydarzenia! Wszystko odbywa się w sosnowieckiej Expo Silesia, która w tym dniu staje się głównym centrum motoryzacyjnych atrakcji na południu kraju. Wystawcy, superszybkie samochody z całego świata, masa atrakcji i pasjonująca rozrywka dla całej rodziny. Targi trwają dwa dni i są doskonałym rozwiązaniem na zaplanowanie rodzinnego weekendu. Nie może również zabraknąć pięknych hostess.

Lecimy dalej w Polskę!

Nie tylko południe staje się największym centrum imprez motoryzacyjnych w Polsce. Eventy można spotkać już w każdym innym mieście! Auto Moto Arena w Expo Mazury to smakowity kąsek dla koneserów profesjonalnych targów motoryzacyjnych. To właśnie tu spotykają się setki wystawców z całej Polski, by zaprezentować swoje wybitne osiągnięcia technologiczne w dziedzinie automotive. Masa stref tematycznych (od samochodów luksusowych i zabytkowych, przez wyścigi i rajdy aż po tuning i car audio), atrakcje dla całej rodziny i duży obszar do zwiedzania. To wszystko jest w zasięgu ręki każdego moto-maniaka, który tylko czeka na nowe i ciekawe wydarzenia. Poza tym, jeżeli chcecie uczestniczyć w kolejnym Auto Moto Arena, organizatorzy udostępnili już datę kolejnej edycji!
Każdego fana motoryzacyjnych wrażeń nie może zabraknąć na Lubelskim Święcie Motoryzacji, jakim jest Moto Session. To właśnie tu, w jednym miejscu możemy zobaczyć samochody, motocykle, wszystkie najnowsze ciekawostki z branży. Znajdziemy tu unikalne i stylowe modele samochodów o błyszczących karoseriach, a ryk silnika i pisk opon zagwarantuje największą dawkę adrenaliny, jaką możemy sobie wyobrazić! Na Moto Session poczujesz jeszcze większą miłość do wszystkiego, co związane jest z motoryzacją. Jeżeli nie chcesz tego przegapić, zapisz sobie datę kolejnej edycji i sprawdź jedną z najbardziej prestiżowych imprez motoryzacyjnych w Polsce!

Fanów targów motoryzacyjnych nie może również zabraknąć na takich wydarzeniach jak Poznań Motor Show, Warsaw Moto Show oraz Moto Show Kraków. Targi te zaliczane są do największych wydarzeń motoryzacyjnych, łączących wszystkich pasjonatów czterech kółek i największą liczbę wystawców z całej Polski. Wśród nich nie zabraknie również stoisk z najnowszymi technologicznymi rozwiązaniami oraz masą części samochodowych. Każdy, kto będzie miał jakieś pytania, może je zadać specjalistom, którzy z chęcią poświęcą czas na wyjaśnienie nurtujących zagadnień i pomogą w rozwiązaniu problemów. Targi te nie bez przyczyny organizowane są w największych miastach naszego kraju. Zrzeszają największą liczbę motoryzacyjnych fanów i na długo zapadają w pamięci. Piękne, ponadczasowe samochody i atrakcje dla całej rodziny – tego typu targi cieszą się największą popularnością, a daty kolejnych edycji już są znane! Więc… Nie ma na co czekać, czym prędzej zaplanujmy weekendy i poświęćmy je na Moto Show!

Imprezy motoryzacyjne w Polsce – zobacz, gdzie koniecznie musisz być!

Imprezy motoryzacyjne w Polsce to nie tylko liczne targi i zloty (których z roku na rok jest coraz więcej i bardzo się z tego powodu cieszymy!), ale to również masa innych motoryzacyjnych wydarzeń, które z pewnością przypadną do gustu fanom zapachu palonej gumy i ryków silnika. Do jednym z takich imprez motoryzacyjnych w Polsce należy popularny Hercules Tour, który z roku na rok rośnie w siłę! To jedno z najgłośniejszych motoryzacyjnych spotkań fanów czterech kółek wśród malowniczych krajobrazów Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Piękne, zmodyfikowane samochody z całej Polski przyjeżdżają w to jedno miejsce, by pokazać piękno i niezwykłą pasję swoich właścicieli. Zobaczcie sami co możecie tam zobaczyć!
Dla fanów nieziemskiej adrenaliny i zapachu palonej gumy przedstawiamy Drift Open! To jedyne zawody profesjonalnego driftingu organizowane w Polsce. Głośny ryk silników, pisk opon i dym – czego trzeba więcej by poczuć nieziemską atmosferę i otrzymać potężną dawkę adrenaliny? Polski drift rośnie w siłę, więc warto od czasu do czasu popatrzeć, kto może namieszać na arenie międzynarodowej. Na rundę Drift Open można się wybrać do Motoareny w Toruniu.

Północna Polska i imprezy motoryzacyjne

Jeżeli mówimy, że w całej Polsce organizowane są imprezy motoryzacyjne, to w całej! Na północy naszego kraju możemy odwiedzić Gdańsk i udać się na 3TM Gdańsk – największe targi motoryzacyjne w północnej Polsce. 3 dni targów, masa wystawców i ogromna dawka motoryzacyjnych wrażeń, a to wszystko w jednym miejscu! 3TM Gdańsk to idealne miejsce dla całej rodziny, no bo kto by nie chciał mieć syna, który będzie dzielił pasję ze swoim ojcem?
Oprócz 3TM Gdańsk, na północy Polski znajdziemy inne, lokalne imprezy motoryzacyjne, które z roku na rok rosną w siłę. W całym naszym kraju ogromnym zainteresowaniem cieszą się pikniki motoryzacyjne oraz zloty. Z każdą edycją zrzeszają coraz to liczniejszą grupę motoryzacyjnych fanów. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej spędza się swój wolny czas, dzieląc z kimś swoją pasję.