Piękne, długie, lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Zadbane włosy to jeden z najważniejszych elementów wyglądu, włosy od wieków są symbolem kobiecości, ponętności ale i jest doskonałym wabikiem na męskie serce. By takie włosy mieć trzeba o nie dbać i to kobiecy obowiązek. Są na to różne sposoby, ale my wybraliśmy te najważniejsze, których wykorzystanie pomoże Wam szybiej je zapuścić i zachować w dobrej kondycji.

Najważniejsze jest nawilżanie…

Odżywka którą po nałożeniu należy spłukać nie zawsze daje włosom tyle nawilżania ile tego potrzebują, szczególnie kiedy narażamy je na wysokie temperatury lokówki, prostownicy czy suszarki przy częstej stylizacji. Co ważne, częste farbowanie włosów również może powodować ich wysuszanie i łamliwość. Przez to włosy dodatkowo potrzebują dawki extra nawilżania. Dlatego tak ważne jest by zapewnić włosom kuracje mocno nawilżającą, ponadto silnie odbudowującą strukturę włosa co poprawi ich elastyczności zapobiegając ich łamaniu. A zarazem sprawią że włosy zaczną szybciej rosnąć. Warto zatem dwa razy w tygodniu nałożyć na włosy maskę, wmasowując ją we włosy na wysokości uszu rozcierając do końcówek. Ważne jest by pozostawić ją na włosach 2-3 minuty i dokładnie spłukać.

Ważne jak rozczesywać…

Pamiętaj by podczas rozczesywania włosów po myciu, jak i suchych nie wykonywać energicznych ruchów. Szybkie i ostre rozczesywanie włosów może doprowadzić do naruszenia mikrouszkodzeń. Tu warto używać szczotek z naturalnym włosiem, które są delikatne i minimalizują ich wypadanie. Warto zwrócić uwagę na kruche włoski, te które często są stylizowane, przez co są podatne na łamanie. Tu warto zacząć działać z wyprzedzeniem i zadbać o ich kondycje i zastosować kurację odbudowująco-wzmacniającą zanim ulegną zniszczeniu i będzie za późno.

Oglądaj swoje włosy…

Szczególnej uwagę zwróć na końcówki włosów które są kluczem do tego by zapuścić zdrowe, długie włosy. Końcówki które się rozdwajają często sprawiają wrażenie krótszych włosów. Dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja włosów tak by zapewnić im wygładzenie a dodatkowo zapewnić im wzmocnienie i naprawę struktury zniszczonych końcówek. Tu też dobrze jest regularnie podcinać końcówki.

Regeneracja od wewnątrz…

Białko jest naturalnym budulcem zdrowego włosa. Dla tego bardzo ważna jest zbilansowana dieta która jest bogata właśnie w białko by sprawić włosom witaminową dawkę siły i piękna. Warto jeść w tym wypadku drób, jajka, warzywa strączkowe, orzechy, łososia, awokado, siemię lniane oraz witaminy z grupy B – czyli kiwi i nasiona dyni.

Unikaj uszkodzeń…

Warto mimo wszystko starać się unikać uszkodzeń fizycznych włosów takich jak szarpanie czy rozczesywanie kołtunów. Czesanie zbyt ciasnych kucyków również nie służy kondycji włosa. Warto też unikać stylizacji włosów przy użyciu wysokiej temperatury która niestety wpływa niekorzystnie i niszczy naturalną barierę ochronną włosa. I niestety możemy sobie takim działaniem zafundować dużą łamliwość. Są jednak na to sposoby, warto przed użyciem prostownicy zabezpieczyć włosy produktami ochronnymi i intensywnie nawilżającymi.