Jakie suplementy diety warto stosować? Jakie preparaty mogą pomóc nam w walce o swe zdrowie?

Wybór suplementów diety jest szeroki, zatem każdy z nas ma wiele możliwości wyboru. By przyniosły one oczekiwane rezultaty, należy je przede wszystkim dopasować do potrzeb organizmu. Jest to dość proste, gdyż większość suplementów powstaje z myślą o konkretnej dolegliwości.

jak wybierac suplementy diety

 

Suplementy diety na mocne kości, suplementy na piękną skórę, dla dzieci i dla starszych – w aptekach i sklepach wybór jest coraz szerszy. Jakie składniki takich suplementów mogą się okazać szczególnie ważne? Tu wszystko zależy od potrzeb. W przypadku kobiet w ciąży idealnymi suplementami diety są te, które w swym składzie uwzględniają kwas foliowy. Suplementy zawierające wapń oraz witaminę D są z kolei niezbędnym elementem w diecie osób szczególnie narażonych na osteoporozę. Ta choroba szczególnie zagraża paniom w średnim wieku, dla których okres menopauzy to zwiększone ryzyko problemów z kośćmi. Magnez jest z kolei ważnym składnikiem tych suplementów diety, które mają pomóc w problemach z sercem oraz układem krążenia. Suplementy diety zawierające ten minerał swą jednocześnie zalecane tym, którym zdarza się przesadzić z alkoholem. W przypadku problemów z nadciśnieniem zaleca się natomiast korzystanie z tych preparatów, w których znajduje się potas. Przed chorobami serca oraz nowotworami mogą z kolei uchronić kwasy tłuszczowe omega-3, które obecnie można znaleźć w wielu preparatach.
Suplementy diety mogą chronić przed licznymi problemami ze zdrowiem. I choć nie zastąpią one racjonalnej diety, mogą okazać się skutecznym wsparciem dla tych, którym niektóre choroby zagrażają w wyjątkowo silny sposób. Wystarczy dopasować je do swych potrzeb i rozsądnie korzystać z ich leczniczej mocy.