Prowadząc, własną działalność gospodarczą każdy w końcu staje przed podjęciem bardzo ważnej decyzji. Mowa tu oczywiście o wyborze biura rachunkowego. Jest to decyzja, która może mieć kolosalny wpływ na to, jak funkcjonować będzie nasza firma w przyszłości. Na rynku znaleźć można bardzo dużo ofert, jak jednak wyłowić z tego morza jak najlepszą sztukę. Nie jest to wcale takie łatwe i wymagać będzie odrobiny wysiłku. Musimy bowiem sprawdzić wiele czynników, które decydują o tym, że dane biuro jest dobre i rzetelne.

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego jest niezwykle ważny.

Warto na początek sprawdzić jak dane biuro prezentuj się pod względem posiadania odpowiednich dokumentów potwierdzających kwalifikacje. Istotne jest, aby zapoznać się z tym, czy i jakie certyfikaty posiada biuro, z którym chcemy współpracować. Warto także zapytać o posiadanie certyfikatu Ministra Finansów. Jest to niejako potwierdzenie umiejętności i kwalifikacji, jakie mają nasi potencjalni partnerzy. Jednak nie należy zapominać, że certyfikat wydawany jest na konkretną osobę. Dlatego tez warto zaznajomić się z tym jakie kwalifikacje i umiejętności posiada konkretna osoba, która ma zająć się naszą dokumentacją.

Ubezpieczenie OC biura rachunkowego.

Następnym ważnym punktem, który należy, sprawdzić jest to czy biuro rachunkowe posiada Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Co prawda istnieje obowiązek posiadania takiego ubezpieczenie, ale by, spać spokojnie warto się co do tego upewnić. Zaznaczyć należy także że doradcy podatkowi powinni także posiadać ubezpieczenia indywidualne. Ważne jest jednak także to czy biuro posiada ubezpieczenia, od których zdarzeń nie ma wymienionych w polisie podstawowej. Chodzi tu m.in. o rozliczanie ZUS-u, Księgi Przychodów i rozchodów, a także ubezpieczenie na wypadek utraty dokumentów. Sprawdzić także należy, na jaką kwotę ustalona została dana polisa, a także, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym została zawarta.

Bezpieczeństwo danych.

Zaznajomić należy się także z tym, jak dane biuro dba o bezpieczeństwo naszych danych osobowych. Jest to niezwykle istotne, aby były one chronione na jak najwyższych możliwym poziomie. Jeżeli chodzi, o ceny to należy pamiętać, że najtaniej nie zawsze znaczy najkorzystniej. Chodzi przecież o to, aby zapłacić rozsądną cenę, ale za profesjonalne usługi, które spełnią nasze oczekiwania. Na sam koniec warto sprawdzić jakie usługi oferuje biuro i czy jest w stanie zapewnić nam kompleksową obsługę. Nie należy zapominać także, aby dowiedzieć się o renomę biuro, o to, jak długo istnieje na rynku oraz jakie posiada opinie w środowisku.

Przykładową ofertę biura rachunkowego znaleźć można na https://optymalni.rzeszow.pl/.