Ponad połowa dzieci w wieku 3 lat ma już problemy z próchnicą. Próchnica atakuje twarde tkanki zęba, czego powodem są ubytki wymagające leczenia stomatologicznego. Aby zapobiec próchnicy należy korzystać z różnych możliwości, jednym z najprostszych jest profilaktyka domowa.

Na rynku jest wiele dostępnych past i płynów przeciwpróchniczych dla dzieci. Należy jednak zwrócić uwagę na skład preparatów, zorientujmy się na profesjonalne preparaty, nie tzw. „marketowe”, których skład i działanie jest bezpieczne i skuteczne. W walce z próchnicą potrzebujemy między innymi składników mineralnych takich jak wapń czy fluor. Wapń wzmacnia szkliwo zwiększając biodostępność wapnia, redukuje on tworzenie kwasów, przez co pomaga w utrzymaniu odpowiedniego ph w jamie ustnej. Wapń poprawia również działanie fluoru, a ten z kolei działa przeciwpróchniczo i ma formułę kompatybilną ze związkami wapnia. Takie połączenie umożliwia zwiększona remineralizację szkliwa zębów. Połączenie fluoru i wapnia zapobiega tworzeniu się ubytków. Jedyne takie połączenie dostępne jest dzięki firmie KIN, która opatentowała produkt FLUOR KIN CALCIUM.

FLUOR KIN CALCIUM to pierwszy płyn i pierwsza pasta do zębów dla dzieci i młodzieży z fluorem i wapniem, która gwarantuje lepszą ochronę przed próchnicą. Wapń w połączeniu z fluorem znacznie wzmacnia strukturę zęba i chroni przed próchnicą. FLUOR KIN CALCIUM płyn do płukania jamy ustnej oraz pasta do zębów FLUOR KIN CALCIUM  przeznaczone są do codziennego stosowania, a ich przyjemny truskawkowy smak zachęca dzieci i młodzież do korzystania i wyrabiania pozytywnego nawyku dbania o zęby i higienę jamy ustnej od najmłodszych lat. FLUOR KIN CALCIUM z fluorem i wapniem to kompletny zestaw preparatów specjalnie stworzony dla dzieci i młodzieży dla prawidłowego rozwoju ich zębów.”