Problem próchnicy jest ogromny i dotyka bardzo często coraz to mniejsze dzieci. Próchnica jak wiadomo to zakaźna choroba bakteryjna, która rozwija się po cichu i atakuje zęby nasze i zęby naszych dzieci. Próchnica atakuje tkanki twarde zęba, czego powodem są ubytki w tych miejscach wymagające leczenia stomatologicznego. Na rozwój próchnicy ma wpływ między innymi odkładająca się płytka nazębna, podatność zębów na próchnicę, cukry w pożywieniu i czas ich przebywania w jamie ustnej. Niedobór fluoru i wapnia prowadzi również do zwiększonego występowania próchnicy.

Aby uchronić nasze dzieci przed próchnicą i zminimalizować jej pojawienie się należy stosować odpowiednią profilaktykę higieny jamy ustnej u naszych pociech. Szacuje się że w Polsce około 60 % trzylatków ma już problemy z próchnicą, a procent ten z każdym rokiem wzrasta. Warto więc zadbać o zęby naszych pociech od samego początku. Należy dobrać naszym dzieciom odpowiednie preparaty do higieny jamy ustnej i tu warto zorientować się na profesjonalne preparaty. Takie które są bezpieczne, nie szkodzą a co najważniejsze zapobiegają późniejszym problemom z ząbkami.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych dla dzieci, należy jednak zwrócić uwagę na ich skład. Godnym polecenia jest specjalnie stworzona pasta do zębów i płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci i młodzieży z fluorem i wapniem dla prawidłowego rozwoju zębów.

FLUOR KIN CALCIUM to jedyne takie połączenie fluoru i wapnia na rynku opatentowane przez hiszpańską firmę KIN. Wapń w połączeniu z fluorem znacznie wzmacnia strukturę zęba i chroni przed próchnicą. Codzienne stosowanie pasty do zębów dla dzieci FLUOR KIN CALCIUM w połączeniu z płynem do płukania jamy ustnej FLUOR KIN CALCIUM ogranicza powstawanie płytki bakteryjnej, zwiększa remineralizację szkliwa i zapobiega próchnicy u dzieci i młodzieży. Przyjemny truskawkowy smak pasty i płynu zachęca dzieci i młodzież do korzystania z tych preparatów. Dzieci wyrabiają w sobie pozytywny nawyk dbania o zęby i o prawidłową higienę jamy ustnej od najmłodszych lat. FLUOR KIN CALCIUM z fluorem i wapniem to pasta do zębów i płyn do płukania jamy ustnej specjalnie stworzona dla dzieci i młodzieży dla prawidłowego rozwoju ich zębów.”