Zadaniem architekta przestrzeni jest zaprojektowanie wnętrza tak, aby spełniało ono wskazane wcześniej wymogi — aby było funkcjonalne, przytulne oraz pełniło najważniejsze funkcje, jednocześnie zapewniając przestrzeń jego użytkownikom. Pomoc dekoratora wnętrz może przydać się, jeżeli marzymy o pięknych pomieszczeniach, ale niestety nie mamy smykałki do ich urządzania. Najczęściej jednak decydujemy się na jego pomoc, kiedy nasze mieszkanie jest małe i jego dekorowanie może przysporzyć wiele trudności.

Czy potrzebujesz pomocy projektanta wnętrz?

Jeżeli metraż naszego mieszkania nie jest ogromny, możemy mieć poważny problem z jego urządzeniem. Wtedy może przydać się nam pomoc projektanta wnętrz – zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą mu zaprojektować kuchnie, łazienkę czy salon w sposób, który maksymalnie wykorzysta potencjał pomieszczenia, jednocześnie go nie zagracając.

Bardzo często zdarza się, że pomimo prób nie udaje nam się samodzielnie zaprojektować wnętrza mieszkania, które nie należy do największych – rwiemy sobie włosy z głowy, starając się wymyślić rozsądne rozwiązania mieszkaniowe, zajmujące jak najmniej miejsca. Z pomocą może przyjść projektant wnętrz, który ma umiejętności planowania przestrzennego pomieszczeń, a ponadto cechuje go dobra wiedza o przewodzących trendach oraz smak, umożliwiający projektowanie zgodnie z żądaniami właścicieli.

Projektant wnętrz może przedstawić również rozwiązania, których być może sami nie wzięlibyśmy pod uwagę – może zasugerować wyburzenie ściany albo budowę antresoli, oraz wiele innych innowacyjnych rozwiązań dla nas i naszego mieszkania. Jego zadaniem jest sprawić, aby pomieszczenia w mieszkaniu nie tylko dobrze wyglądały, ale aby nawet na małej powierzchni domownicy mogli czuć się komfortowo. Dekorator może pomóc również, jeżeli chcemy, aby wystrój całego mieszkania stanowił spójną całość, ale nie jesteśmy pewni jakimi prawami rządzą się poszczególne style dekorowania wnętrz.

Pomoc ze strony dekoratora wnętrz może być nieoceniona dla właścicieli małych mieszkań, które uniemożliwiają samodzielne urządzenie pomieszczeń ze względu na ograniczony metraż. Warto zatrudnić go, aby oszczędzić sobie stresu i nerwów, które zazwyczaj pojawiają się podczas samodzielnej próby urządzenia niewielkiego mieszkania. Pomoże nam on również zachować oryginalny wystrój wnętrz, pozostający w zgodzie z naszym gustem i oczekiwaniami.

Więcej interesujących informacji oraz inspiracje znajdziesz tutaj: https://projektowaniewnetrz24.eu/blog