Koncentrator tlenu jest wykorzystywany do zaopatrywania pacjenta w nieprzerwane dostawy powietrza bogatego w tlen. W sprzedaży znajdziemy koncentratory tlenu przenośne oraz stacjonarne. Wielu przyszłych użytkowników ma dylemat, na który model warto się zdecydować. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę przed zakupem koncentratora tlenu.

     Zazwyczaj stacjonarny koncentrator tlenu ma zastosowanie w domu czy szpitalu, natomiast model przenośny jest użyteczny poza domem czy innego rodzaju budynkiem. Każdy model posiada wady i zalety.

Stacjonarny koncentrator tlenu.

     Model stacjonarny jest cięższy i większych rozmiarów niż jego przenośny odpowiednik. Bardziej skomplikowana konstrukcja sprzyja też wydajniejszej pracy, gdzie czystość tlenu sięga nawet 96%. Wielogodzinną tlenoterapię zdecydowanie lepiej wykonać urządzeniem stacjonarnym, które gwarantuje najlepsze efekty. Jeżeli zależy nam na jak najlepszym wpływie na zdrowie i jakość życia, jedynie stacjonarny koncentrator tlenu jest w stanie zapewnić pożądane efekty. Zdecydowana większość pacjentów używa stacjonarnego aparatu tlenowego, który dobrze radzi sobie nawet w przypadku bardzo zaawansowanych schorzeń.

Przenośny koncentrator tlenu.

     Urządzenia przenośne zapewniają swobodę użytkowania, ponieważ możemy je zabrać w każde miejsce, w którym potrzebujemy regularnych dostaw tlenu. Pozwalają swobodnie przemieszczać się w dowolnym kierunku i podróżować nawet na dłuższe dystanse, a także korzystać z relatywnie aktywnego życia w społeczeństwie. Są jednak mniej wydajne niż modele stacjonarne. Ponadto nawet najlepszej jakości koncentratory przenośne nie są w stanie osiągnąć tak wysokiego stężenia tlenu, jak modele stacjonarne. Przenośny aparat tlenowy nadaje się raczej dla osób z łagodniejszą odmianą schorzeń. Dodatkową cechą przenośnych koncentratorów tlenu jest konieczność używania baterii jako źródła zasilania. Z jednej strony jest to zaleta, ponieważ nie powoduje uwiązania do prądu sieciowego i pozwala na przemieszczanie się. Z drugiej strony w momencie wyczerpania baterii urządzenie przestaje działać i spełniać swoją funkcję, co niesie za sobą pewne ryzyko dla zdrowia jego użytkownika.

     Jeżeli mamy taką możliwość, najlepiej zaopatrzyć się w oba rodzaje koncentratorów tlenu. W zaciszu domowym będziemy korzystać z wysokiej jakości dostaw tlenu poprzez koncentrator stacjonarny, a w razie konieczności wyjścia czy dalszego wyjazdu, zapewnimy nieprzerwaną terapię tlenową z pomocą urządzenia mobilnego.

https://trudyzycia.pl/dlaczego-warto-kupic-inhalator/