Czasem wydaje nam się, że gdy zrobimy coś sami, to po prostu zaoszczędzimy. Czy jednak faktycznie zawsze tak jest? Zdecydowanie nie. Przede wszystkim czasem trud wynikający ze zrobienia czegoś samodzielnie, przewyższa ewentualnie poniesione przez nas koszty. Tak jest chociażby w przypadku samodzielnego pieczenia tortu.

Dlaczego nie warto piec tortu?

Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które ukazują nam, że zdecydowanie nie warto piec tortu samodzielnie. Przede wszystkim pierwszym argumentem przeciw są składniki. Czasem wydaje nam się, że jesteśmy w stanie na nich zaoszczędzić, jednak prawda jest zupełnie inna. Cukiernie, które zajmują się pieczeniem tortów na zamówienie, mają umowy z dostarczycielami. Dlatego też płacą o wiele mniej za składniki, przez co ich interes się opłaca. Natomiast gdy my zakupimy wszystkie potrzebne nam składniki, z pewnością zdziwimy się patrząc na końcową cenę. Czasem bowiem musimy zakupić całe opakowanie jakiegoś produktu, choć potrzebna jest nam tylko jego łyżeczka.

Kolejnym argumentem przeciw jest czas. Mieszkając w dużym mieście typu Warszawa, czy małej wsi zazwyczaj mamy pracę zawodową i mnóstwo obowiązków na głowie. Dzieci, sprzątanie domu, zajęcie się zwierzętami. Nie mamy niekiedy nawet chwili na to, by zająć się po prostu sobą. Tymczasem pieczenie tortu to proces wieloetapowy. Możemy nad takim jednym tortem spędzić nawet cały dzień. Gdy już go skończymy, będziemy wyczerpani z sił. Być może wieczorna impreza, na które tort miał być głową atrakcją, przestanie być dla nas przyjemnością, ze względu na nasze zmęczenie.

Ostatnią już kwestią jest samo ozdobienie tortu. Nie zawsze mamy takie zdolności, by zrobić to samodzielnie. Poza tym trzeba zakupić i przygotować wiele rzeczy, by móc wszystko zrobić naprawdę estetycznie. Niekiedy jednak nam to nie wychodzi i choć tort może być smaczny, nie zachęca swoim wyglądem. Wówczas mamy poczucie straconego czasu.

Jak widać zdecydowanie lepiej jest zakupić tort na zamówienie w cukierni. Jej znalezienie jest banalnie proste. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wprowadzić hasło cukiernia Warszawa i udać się pod wskazany adres lub po prostu zadzwonić. Wówczas przede wszystkim zaoszczędzimy pieniądze, nasz cenny czas i nie będziemy zawiedzeni, gdy coś nam się nie uda. W cukierniach natomiast pracują doświadczone osoby, które są w stanie wyczarować dla nas prawdziwe arcydzieło.