Czym jest zapalenie dróg moczowych?

Ten problem najczęściej jest utrapieniem kobiet, choć i panowie często się z nim borykają. Zapalenie dróg moczowych to infekcja, której towarzyszy ból w trakcie oddawania moczu. Stan ten wymaga odpowiedniego leczenia. Często niezbędne staje się sięgnięcie po zapisane przez lekarza antybiotyki.

Jak przeciwdziałać, gdy pojawi się zapalenie dróg moczowych?

Czy istnieją naturalne leki, dzięki którym można poprawić swój stan i ustrzec się przed jego nawrotami? Jak chronić układ moczowy przed infekcjami i wspierać jego leczenie w przypadku zakażeń? Oto kilka porad dla tych, którym infekcje dróg moczowych utrudniają życie.

Ważne jest przyjmowanie odpowiednich ilości płynów. W przypadku problemów z układem moczowy należy wypijać szklankę wody przynajmniej raz na godzinę, co pozwala oczyścić drogi moczowe. Równie pomocny jest tu sok z żurawiny oraz napój przygotowany z dodatkiem sody oczyszczonej. W przypadku zakażenia dróg moczowych przydatne są również niektóre napary i herbatki ziołowe. Skutecznym i cenionym lekiem jest napar z czosnku pospolitego, który już wielu pacjentom pomógł w przypadku problemów z pęcherzem. Napar nie tylko pozwala złagodzić ból, ale i usunąć zalegające w pęcherzu bakterie – główną przyczynę problemów. Zalecanym środkiem jest też herbatka z lubczyku lub z pokrzywy zwyczajnej. Te zioła działają moczopędnie, dzięki czemu można szybko i skutecznie wypłukać bakterie z organizmu. W walce z bakteriami przydatny bywa też gorzknik kanadyjski, który nie tylko zwalcza stan zapalny, ale i zwiększa odporność całego organizmu na infekcje i zakażenia.

zapalenie dróg moczowych

Jak uchronić swe drogi moczowe przed uciążliwym i bolesnym zapaleniem dróg moczowych?

Ogromne znaczenie ma wypijanie odpowiednich ilości wody i regularne oddawanie moczu. Ważna jest też dieta bogata w witaminę C oraz naturalne jogurty. To najlepszy sposób ma wzmocnienie organizmu.